0-18 Aylık Bebek Eğitimi

0-18 Aylık Bebek Eğitimi

İşitme engelli çocuklarımızın tanılandıktan sonra erken takip süreçleri ve eğitime erken başlamaları, gelişim açısından kaybı en aza indirmektedir. Erken teşhis, erken tanı ve erken müdahale ile çocuklarımız, zaman kaybetmeden sözlü iletişimi edinebilmektedir. Yenidoğan tarama testi ve odyolojik takip ile, eğitim sürecine bir yaşı doldurmadan başlanmakta ve bebekler için kritik olan 0-2 yaş işitsel gelişim kaybı en aza inmektedir. Erken eğitime başlayan bebekler, yaşıtlarını yakalamakta ve potansiyellerine daha erken ulaşmaktadır. İşitme engelli eğitiminde en önemli unsur olan erken yaş eğitimi, çocukların gelecekteki performanslarını doğrudan etkilemektedir.

Bu sebeple Çocuk Eğitim Derneği olarak, işitme engelli bebek eğitimine önem veriyoruz. Eğitimlerimizi, aile-bebek-eğitmen- psikolojik danışman etkileşiminde vererek, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunmayı hedefliyoruz. 

İşitme engelli çocuk ve aile eğitimi için [email protected] adresine yazabilir, 02166885845 – 05496598200 telefon numaralarından arayabilirsiniz. 

Erken çocukluk ve okul öncesi dönem işitme engelli çocuk ve ailelerimiz ile ilgili videoları https://www.youtube.com/channel/UCYEB37-AKcZI4j0vGYYLpdA linkinden izleyebilirsiniz. 

Uzman ve aile hikayelerimizi de http://www.sesgetirenler.com/uzman-ve-aile-tavsiye-videolari Linkinden izleyebilirsiniz.