Çocuk Eğitim Derneği 0-6 Yaş İşitme Engelli Çocuk Ve Aile Eğitimi Derneği

Ev – Okul Ziyaretleri

Ev – Okul Ziyaretleri

Okul Ziyaretleri

Okul ziyaretleri, işitme engelli öğrencilerimiz, anaokulu ve ilkokula başlama yaşları geldiğinde ve okul oryantasyon süreçlerini tamamlandıktan sonra öğrenimlerinin ve gelişimlerinin, dernek eğitim kurumu ile birbirini destekler nitelikte olması için gerçekleştirilmektedir. Ziyaretler esnasında, öğrencinin sınıf öğretmenleri ile çocuklarımızın özel durumu ve kişisel farklılıkları üzerine görüşmeler gerçekleştirilmekte ve geri bildirimler üzerine aile bilgilendirmeleri ve raporlandırmalar yapılmaktadır.

Ev Ziyaretleri

Dernek eğitim projemiz kapsamında, işitme engelli öğrencilerimiz evlerinde ziyaret edilmektedir. Çocuğun nasıl bir ortamda yaşadığı, nelere ihtiyacı olduğu, kimlerle iletişim halinde bulunduğu ve iletişim kurma sürekliliklerinin nasıl olduğu gibi gözlem konuları doğrultusunda gerçekleştirilen ziyaretlerde, çocuğun fiziksel, duygusal ve davranışsal ortamları ve koşulları hakkında aileye geri bildirim verilmekte ve gelişimi takip edilmektedir.

İşitme engelli çocuk ve aile eğitimi için [email protected] adresine yazabilir, 02166885845- 05496598200 telefon numaralarından arayabilirsiniz. 

Okul öncesi dönem işitme engelli çocuk ve ailelerimiz ile ilgili videoları https://www.youtube.com/channel/UCYEB37-AKcZI4j0vGYYLpdA linkinden izleyebilirsiniz. 

Uzman ve aile hikayelerimizi de http://www.sesgetirenler.com.tr/uzman-ve-aile-tavsiye-videolari

Linkinden izleyebilirsiniz.