Aile Eğitimi

Aile Eğitimi

Anne, baba, eş, kardeş, aile ferdi, çalışan, arkadaş gibi kişisel ve toplumsal rollerimizde gerekli olan, yaşama ait tüm bilgileri, interaktif bir yaklaşımla vermeyi hedeflemektedir. Aile içi iletişim becerilerinin geliştirilmesi, kişisel gelişimlerin desteklenmesini esas alan bir projedir. Proje kapsamında annelerimize 12 ay- 52 haftalık süreçte haftada 3 saat eğitim verilmektedir.

Aile Eğitimi: Aile Eğitiminin Önemi Nedir?, Aile Eğitiminin Amacı Nedir?, Çocuk Gelişiminde Annenin Rolü Nedir?, Aile Eğitiminin Kapsamı Nedir?, Çocuklarda Ödül ve Ceza Nasıl Uygulanmalıdır?, Ailede İletişimin Önemi Nedir?, Oyunun Çocuğun Dünyasındaki Yeri Nedir?, Anne-Baba-Çocuk İlişkileri Nasıl Olmalıdır?, Evde Montessori Etkinlikleri ”Oyunlar” Nasıl Oynanır?, Ailede Anne-Baba Rolünün Önemi Nedir?, Olumsuz Aile Tutumları Nelerdir?, Okul Aile İş Birliğine Dayalı Eğitim Çalışmasının Önemi Nedir?, Çocuklara Tuvalet Eğitimi Nasıl Kazandırılır?, Çocuklarda Beslenme Düzeni Nasıl Olmalıdır?, Aile İçi İletişim Becerilerini Geliştirme Eğitimi, Çocukların Gelişiminde “Babalık rolünün” Önemi Nedir? 

Seminer Saatleri: Uzmanlar tarafından annelerimize merkezde ya da üniversitelerde seminerler verilmektedir.

Psiko Drama Çalışmaları: Drama yoluyla annelerimizin kendi duygu, düşünce ve davranışları üzerine farkındalık kazanmalarına yönelik grup çalışmaları yapılmaktadır.

Grup Terapileri: Annelerimiz, eşleri, çevrelerindeki kişiler ve çocuklarıyla olan ilişkileri üzerinde yaptıkları grup içi paylaşımlarla kendi kişisel gelişimlerine katkı sağlamaları için grup terapileri yapılmaktadır.

Sinema Saatleri: Annelerimize ihtiyaca yönelik engelliler ve eğitim ile ilgili filmler izlettirilmektedir.

Gezelim Görelim Saatleri: Annelerimizle birlikte İstanbul il sınırları içinde kültürel, tarihi ve sanat gezileri yapılmaktadır.

İşitme engelli çocuk ve aile eğitimi için [email protected] adresine yazabilir, 02166885845- 05496598200 telefon numaralarından arayabilirsiniz. 

Okul öncesi dönem işitme engelli çocuk ve ailelerimiz ile ilgili videoları https://www.youtube.com/channel/UCYEB37-AKcZI4j0vGYYLpdA linkinden izleyebilirsiniz.